SpaceLabs

Logo

Toruń Space Labs to połączenie nowoczesnych rozwiązań technicznych i konstrukcyjnych z wyjątkowo kreatywną architekturą wnętrza. To trzykondygnacyjny biurowiec budowany z zachowaniem najwyższych standardów.

ul. Władysława Łokietka 11-17, 87-100 Toruń
tel.: +48 575 246 491

e-mail.: marketing@torunspacelabs.pl

© 2023 Codetic
Nagroda dla Prezesa Cilium Engineering

Nagroda dla Prezesa Cilium Engineering

Podsumowanie 15. Gali Kujawsko-Pomorskiego Forum Innowacji Nauki, Biznesu i Samorządu, gdzie 3 nagrody odebrał Prezes firmy Cilium Engineering Stanisław Kozłowski – który od 10 lat związany jest z Toruński Inkubator Technologiczny a już niedługo będzie korzystał z naszych przestrzeni i laboratoriów.
Podczas 15. Gali Kujawsko-Pomorskiego Forum Innowacji Nauki, Biznesu i Samorządu Prezes firmy cilium Engineering Stanisław Kozłowski, odebrał 3 nagrody.

Z rąk Prezesa TAR SA Michała Korolki nagrodę główną – Tytuł Lidera Innowacji Pomorza i Kujaw 2023. Nagroda została przyznana za udział w konkursie „Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2023” za rozwiązanie pod nazwą „OpticalFence: naziemna optyczna sieć sensorów triangulacyjnych do zarządzania ruchem kosmicznym” w kategorii mikroprzedsiębiorstwo.

Nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Torunia w kategorii Biznes – dla przedsiębiorstwa mającego swoją siedzibę na terenie miasta Toruń z rąk zastępcy prezydenta Miasta Torunia – Pawła Gulewskiego.

I nagrodę specjalną od Macieja Kazienko – Wiceprezesa Zarządu pomorskiej specjalnej strefy ekonomicznej spółka zoo w kategorii Biznes.

Start-up został założony w 2014 roku przy wsparciu Toruńskiego Inkubatora Technologicznego a jego celem była komercjalizacja rozwiązań opracowanych podczas pracy nad projektem SOLARIS. Następnie dzięki Fundacji Przedsiębiorczy Toruń spółka rozwinęła skrzydła i podbiła rynki nie tylko europejskie ale i światowe. W 2022 roku dla Polskiej Agencji Kosmicznej zbudowała Globalną sieć do triangulacji optycznej obiektów na niskiej orbicie około ziemskiej na terenie Australii, Namibii i RPA.

Kolejne projekty badawczo rozwojowe firmy będą realizowane przy wykorzystaniu infrastruktury Toruń Space Labs, gdzie spółka będzie miała swoją główną siedzibę ale również zaplecze laboratoryjne. Mamy nadzieje, że powstające w Toruniu start-upy i firmy technologiczne dzięki tej inwestycji będą miały nową przestrzeń i dodatkowy impuls do rozwoju.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.